WordPress nedir?

WordPress basit olarak “içerik yönetim sistemi yani CMS” olarak tanımlanır. Dünyanın en iyi içerik yönetim sistemi diğer bir deyişle web sitesi oluşturmak için kullanılan yazılımıdır. Web site sahiplerinin istedikleri sayfaları, yazıları ve resimleri yayınlayabileceği bir sistemdir. İçerisinde bir çok ücretsiz tema mevcuttur. En güzel yanlarını söylemek gerekirse açık kaynak kodlu olması ve içerisine çok fazla tema ve eklenti kurulabilmesidir. Açık kaynak kodlu olduğundan tamamen kullanımı ücretsizdir. İşinize yarayacak tüm eklentiler de ücretsizdir. Fakat daha çok kapsamlı bir eklenti isterseniz premium yani ücretli versiyonları da mevcuttur. Peki WordPress nedir ne işe yarar sorularına sizler için yanıt vermeye çalışalım. Web sitenize yeni içerik eklemek, güncellemek, silmek ve medya eklemek gibi daha söyleyeceğimiz birden fazla işi WordPress sistemi marifetiyle basit olarak yapabilirsiniz. Özetle WordPress sistemi bir blog veya site yapmayu düşünenler için yapılmış, çok iyi özelliklere sahip güvenli bir sistemdir.

WordPress’in kullanımı  çok kolaydır. Siz sadece içerikleri oluşturursunuz. İşin kodlama kısmını arkaplanda sistem yapar. Son eklenen sayfaların kısa bir özeti blog halinde anasayfada yer alır. Burdaki devamını oku linki sayesinde sayfaların tümünü okuyabilirsiniz. Aslında WordPress sisteminde internet sayfası hazırlamak için iki adet seçenek vardır. Bunlar “Yazılar” ve “Sayfalar” olarak tanımlanmaktadır. Sayfalar wordpress sisteminde sabitler olarak tanımlanabilir. Örnek vermek gerekirse sitenizde “Bize Ulaşın”, “Künye” gibi sayfalar adı üstünde olmak üzere Sayfa olarak yapılmaktadır.

WordPress sisteminde bulunan diğer bir sayfa seçeneği “Yazılar” ise devamlı güncellenebilecek pozisyonda, ilgili kategorilerine aktarılmış olan sayfaları tanımlar. WordPress’in en güzel yanı kodlamasının Google tarafından sevildiği, sistemin SEO eklentisi kurulmasa dahi kaliteli sayfalar ve içerikler ile istenilen kelimelerde Google da kısa sürede üst sıralara çıkabilmesidir. Ayrıca eklediğiniz sayfalar ve yazılar Googlede çok çabuk yer alır. İstediğiniz ziyaretçilere böylelikle daha kısa sürede ulaşabilir, sitenize çok sayıda ziyaretçi çekebilirsiniz. WordPress ile her türlü web sitesi yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse kişisel site, haber sitesi, film sitesi başta olmak üzere aklınıza gelen her türlü web sitesi için kullanabilir. WordPress sisteminde bir sayfa ekleme, düzenleme, resim ekleme gibi fonksiyonları çok kolay olarak gerçekleştirebilirsiniz.

WordPress Hizmet Fiyatları

WordPress içerik yönetim sistemine dahil edilmiş tüm hizmetleri ihtiyaçlarınız doğrultusunda en ucuz fiyatlarla biz yapıyoruz. Sizin için daha uygun olur düşüncesiyle her hizmetimiz için ayrı yapım ücretimiz var. Bu demek oluyor ki ne yaptırmak istiyorsanız sadece onun ücretini ödüyorsunuz.

 • WordPress Kurulumu : 10 TL

WordPress sisteminin domain ve hostinginize kurulması, veritabanı bağlantılarının yapılası ve çalışır vaziyete getirilmesi işlemidir.

 • WordPress Ana Ayarları : 10 TL

WordPress sisteminin sağlıklı çalışabilmesi için yapılması gereken ayarlardır. 

 • WordPress Tema Kurulumu : 10 TL

WordPress sisteminize beğendiğiniz bir wordpress temanızın kurulmasıdır. Tema seçimi tamamen size ait olup, beğeninize göre istediğiniz wordpress temanın sisteminize tanımlanıp çalışır vaziyete getirilmesi işlemidir.

 • WordPress Tema Türkçeleştirme : Temaya göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak 20 TL

WordPress sistemine kurulacak temalar genellikle ingilizce olmaktadır. Biz bu ingilizce temaları sizin için Türkçeleştiriyoruz.

 • WordPress Webmaster Tools Kayıtları (Google, Yandex ve Bing) : 10 TL

SEO için webmaster tools servisleri vazgeçilmezdir. Yapılması basit olan işlemi sizi uğraştırmamak ve vaktinizi harcamamak adına biz yapıyoruz. Dünyada en popüler webmaster tools araçları olarak Google, Yandex ve Bing yer almaktadır. Bu araçlara sitenizi kaydediyoruz. Böylelikle arama motoru sıralamalarında sitenizin zamanla yükselmesi sağlanacaktır.

 • WordPress URL (Kalıcı bağlantı) Ayarları : 10 TL

Sitenizin kalıcı bağlantıları web sitemizde olduğu gibi yazınızın ana başlığını içerir şekilde whmcsayar.com/wordpress-kurulumu şeklinde olması SEO açısından çok önemlidir. Bu kalıcı bağlantı ayarlarını sizin için biz yapıyoruz. WordPress sisteminde kesinlikle yapılması gereken işlemlerden biridir.

 • WordPress site içi linkleme (Benzer yazılar) kurulumu ve ayarları: 10 TL

Sitenizin ilgili sayfasında yer alan makale veya bilgiler ile ilişkili, sayfanın alt tarafında yer alan Benzer Yazılar eklentisi ile SEO açısından fayda sağlayabilir, site içi linklemenizi güçlendirebilir, ziyaretçilerin sitenizde kalma oranını yükseltebilir, hemen çıkma oranını düşürebilirsiniz.

 • WordPress SEO Optimizasyonu ve SEO Eklentisi Kurulumu : 10 TL

WordPress içerik yönetim sistemi için kullanılan en iyi SEO eklentileri Yoast ve All İn Seo eklentisidir. Biz sitenize göre en uygun eklentiyi seçip kurulumunu, ayarlarını ve optimizasyonuzu yapıyoruz.

 • WordPress Site Hızlandırma Ayarları ve Cache Eklentisi Kurulumu: 10 TL

Web sitenizi cache eklentisi marifetiyle, tema dosyalarınız içerisinde yer alan js ve css dosyalarını sıkıştırma yöntemiyle bunun yanı sıra htaccess dosyasında ilgili düzenlemeleri yaparak hızlandırıyoruz.

 • WordPress İletişim sayfası, iletişim formu ve maili ayarları : 20 TL

İster wordpress ister başka bir sisteminiz olsun vazgeçilmeziniz İletişim formu olmalıdır. Ziyaretçileriniz iletişim formu marifetiyle size ulaşabilmelidir. Biz bu işlemleri ve smtp mail ayarlarını sizin için yapıyoruz.

 • WordPress SSL Kurulumu ve Ayarları : 10 TL

Web sitelerinde SSL sertifikasının hem seo açısından hem de kullanıcı güvenliği açısından önemli olduğunu duymayan kalmamıştır. Dünyada en çok kullanılan Google Chrome tarayıcısı SSL sertifikası olmayan siteleri güvensiz olarak işaretlemektedir. Dolayısıyla da Google arama motorunda SSL sertifikası olmayan web sitelerinin sıralamaları düşük olmaktadır. Biz WordPress sisteminiz için SSL sertifikanızı aktif ediyor ve ilgili ayarlarını sizin için yapıyoruz. Bu arada SSL sertifikası için hosting firmanızla görüşüp almanız gerekiyor. 

 • WordPress Sitemap, Robots.Txt Oluşturma ve Ayarları : 5 TL
 • WordPress Google Analiz Takip Ayarları : 5 TL
 • WordPress Adsense reklam yerleşimi için eklenti kurulması ve ayarları: 10 TL
 • WordPress Güvenlik Ayarları : 20 TL
 • WordPress Site Taşıma İşlemleri : Site ve veritabanı büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Ortalama : 30 TL

WordPress kurulumu 2019 yılı referanslarımız

antalyaabiye.com
beforeafter.pics
ctehaber.com
denetimserbestlik.com
muratsencan.com.tr
phpscriptindir.com
wikitedavi.com

Telefonla görüşüp gerekli onay alındıktan sonra, sizinle telefon skype gibi iletişim vasıtalarıyla irtibata bulunularak gerekli hizmet 24 saat içinde teslim edilir.

Sorularınız, sorunlarınız ve hizmet almak için aşağıdaki iletişim yollarından birini kullanarak bizimle iletişime geçiniz.

whmcsayar@gmail.com

admin@whmcsayar.com

skypelogowhmcsayar@hotmail.com

whatsapplogo0541 299 35 40

 

WordPress Kurulumu ve Ayarları