2020 yılı Dünya ve ülkemiz adına henüz bitmeden adını ilk başlara yazdırdı. Koronavirüs nedeniyle ortaya çıkan, tüm dünyada milyonlarca insanın ölümüne neden olan virüs hayatımızı esir almış durumda.

Ülkelerin ekonomilerinin bozulmasıyla birlikte şirketler ve işletmelerde hayli zor günlerden geçiyor.

Ancak teknoloji dünyasında ki gelişmeler bu dönemde de hızını hiç kaybetmedi. İnsanlar pandemi nedeniyle işlerine gidemez hale geldiler ve hep akıllarda olan evden çalışma yöntemine bir çok sektör geçti.

Eğitim, Kurslar, Özel dersler, seminerler ve toplantılar internet üzerinden Uygulamalarla birlikte gerçekleştirildi hatta bu online konferanslar sonucunda Zoom başta olmak üzere birçok internet sitesi kullanıcılarına yanıt veremedi. Konuyla ilgili Zoom Uygulaması Neden Çöktü? Yazımızı okuyarak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eğitim ve öğretimin uzaktan ve online bir şekilde yapılmasıyla birlikte zaten tüm çevremizi saran teknolojik aletlere yenileri de eklendi. Ülkemizde ve dünyada bilgisayar, tablet ve cep telefonuna olan talep arttı. Elektronik aletlerde Arz seviyesinin düşmesiyle birlikte fiyatlarda bir hayli artmış durumda.

Sadece şirketler değil insanlar ve aileler de bu durumdan etkilenenler arasında ön sıralarda. Çoğu kişi işten çıkarıldı ve bunun sonucunda insanlar bu dönemi en az zararla kapatmak durumunda. Ülkemizde de eğitim EBA ve diğer online sistemlerle birlikte yürütülmekte. Bu dönemde öğrencilerimiz için tablet ve bilgisayar ihtiyacı en üst seviyeye geldi. Ailelerimizin de ekonomik problemlerini varsaydığımızdan Eba için En Ucuz 10 Tablet Önerisi  haberimizi okumanızı ve çocuklarınıza en kullanışlı ve cebinizden çok para çıkarmayacak tabletlerden birini almanızı tavsiye ederiz.

Evet pandemiyle birlikte hayatımıza daha fazla giren teknolojiyle biz aileler olarak daha çok karşılaştık değil mi? Evinden sadece bilgisayarıyla çalışan Yazılımcılara bu dönemde herkes imrenerek bakmıştır. Sizde çocuğunuzu ve gençlerimizi doğru bir şekilde teknolojiyle buluşturarak, yazılımcı ve bilgisayar mühendisliği gibi alanlara yöneltebilirsiniz. Yazılımcıların ne işle meşgul olduğunu, ne kadar para kazandığını ve ülkemizde ki bu açığa neden bu kadar fazla ihtiyaç olduğunu Yazılımcılar Ne İş Yapar yazımızla öğrenebilirsiniz.

2020 yılının son günlerine yaklaşıyoruz. Umarım bir sonraki sene 2021’de tüm bu problemlerimizden kurtuluruz ve daha güzel yarınlar için hep birlikte çalışırız.

TeknoHocam.com
whatsapp